Najčastejšie otázky

Aké materiály používate na výrobu svadobných obrúčok?

Na výrobu svadobných obrúčok používame niekoľko druhov zlata. Tieto druhy sa odlišujú farbou, rýdzosť zlata však zostáva 585/1000 alebo inak, 14 karátov. Farebne odlišné variácie tohto ušľachtilého kovu vám umožňujú pestrejší výber, či dokonca kombináciu viacerých farieb v jednom šperku.



Ako si overiť, že obrúčky sú skutočne vyrobené zo 14-karátového zlata?

Pre overenie rýdzosti zlata každý šperk prechádza štátnou kontrolou na Puncovom úrade Slovenskej republiky. Na základe vykonania tejto kontroly je šperk následne opuncovaný. Štátna puncová značka (hlava labute) je určená len pre šperky rýdzosti 14 karátov.



Aké kamene vsádzate do šperkov?

Do šperkov vsádzame kubické zirkóny alebo diamanty. Kubicky zirkón má veľmi podobné vlastnosti ako prírodný diamant, a to vysokú tvrdosť 8,5 podľa Mohsovej stupnice (diamant má pre porovnanie 10), optickú bezchybnosť a dokonale číru farbu. Používa sa ako jedna z najdostupnejších a zároveň najkvalitnejších náhrad za prírodný diamant.



Je možno vyrobiť obrúčky so zmenami vo vzore?

Pre skvalitnenie našich služieb poskytujeme novomanželom možnosť úprav vzoru podľa individuálnych požiadaviek (výber farby zlata, zmena farebnej kombinácie, zmena počtu kameňov, jemnosť a typ matovania, atď...).



Sú viacfarebné obrúčky vyrobené z viacerých druhov zlata, alebo ide len o zafarbenie povrchu?

Viacfarebné zlaté obrúčky sa skladajú z viacerých druhov zlata odlišných farbou skrz celú hrúbku obrúčky. Je teda vylúčené, že by sa mohla z obrúčky ošúchať ktorákoľvek farba zlata.



Poskytujete aj gravírovanie do obrúčok?

Gravírovanie do obrúčok (meno,dátum svadby, atď...) poskytujeme zdarma.



Aká je dodacia lehota?

Dodacia lehota je 14 pracovných dní odo dňa prijatia objednávky. Pre viac informácií kliknite na Ako objednať.



Ako sa starať o šperky?

Kedže šperky plnia v prvom rade estetickú funkciu, dbajte o ne. Pri každej fyzickej práci alebo pri športe odporúčame šperky odkladať. Znížite tým riziko ich opotrebenia, prípadne aj poškodenia.
Pri prílišnom zdeformovaní hrozí uvoľnenie kameňov a následnej straty.
Chráňte šperky pred chemikáliami v domácnosti.
Na odkladanie by ste mali používať šperkovnice alebo krabičky určené k pravidelnému uskladňovaniu šperkov. Sú to také krabičky do ktorých sa dajú šperky uchytiť aby sa navzájom nepoškriabali.
Pri výbere z našej ponuky dostanete túto krabičku zdarma ako darček.